We zijn inmiddels bijgekomen van Milan Fashion Week, waar de See Now Buy Now herfst/winter 2023-show van BOSS één van de vele hoogtepunten was. Hoewel het merk zich op de catwalk volledig stortte op de corporate world, juicht BOSS in de nieuwste campagne juist allerlei verschillende vormen van succes toe.
6 bekende talenten over hun weg naar succes
Zes talenten mogen zichzelf de ‘BOSSes of Amsterdam’ noemen. Dankzij hun passie, authenticiteit en doorzettingsvermogen zijn zij volgens het modemerk dé leiders in hun eigen industrie. Vogue spreekt Gia Bab, Jutta Leerdam, Joris Bijdendijk, Anna Nooshin, Frenna en Jurriën Timber over succes, hun belangrijkste levenslessen en stijl. Tot slot deelt ook HUGO BOSS-CEO Daniel Grieder zijn visie op succesvol ondernemen.
In gesprek met…
Gia Bab
“In 2021 belde de casting director van Burberry me op met het nieuws dat Riccardo Tisci zei dat ik zijn show in Londen moest lopen. Dit heb ik gedaan in aanwezigheid van een iconische cast, met onder anderen Joan Smalls en Nyasha Matonhodze. Dat was het keerpunt in mijn carrière; de rest is geschiedenis. Zo liep ik begin dit jaar de herfst/winter 2023-show van Mugler. Dat was voor mij een echt ‘wow-moment’, waarvan ik een ongelofelijk gevoel van empowerment en trots kreeg. Verder is kleding voor mij een vorm van zelfexpressie. Hoe je je kleedt heeft invloed op hoe je je voelt en hoe je jezelf presenteert aan de wereld. Maar het werkt ook andersom: mijn stemming beïnvloedt ook mijn kledingkeuze.”
Jutta Leerdam
“Het was mijn vaders idee dat mijn zus en ik begonnen met schaatsen. Ik vond het in het begin maar niks, omdat ik er niet goed in was. Naarmate ik beter werd, begon ik het ook leuker te vinden. Ik besloot er vol voor te gaan en won binnen de kortste keren wedstrijden in elke leeftijdscategorie. Ik heb altijd veel discipline gehad – soms zelfs te veel. Dat is ook een les: ik ben best wel perfectionistisch en moet niet te streng zijn voor mezelf. Door dingen af en toe los te laten, word je een gelukkiger mens. Én natuurlijk lekker nuchter blijven. Ik voel me het meest empowered met een gouden medaille om mijn nek. In een vol stadion, waar iedereen juicht en viert dat ik zojuist gewonnen heb.”
Joris Bijdendijk
“Ik ben een geboren en getogen Amsterdammer. Mijn ouders hadden een zelfvoorzienende boerderij in de Ardennen, waar we elke vrijdag naartoe gingen. Daar is de liefde voor het koksvak ontstaan. Op mijn vijftiende begon ik als afwasser in een restaurant, daar zag ik hoe koks next level kookten. Ik wist meteen dat ik dat ook wilde en maakte een plan. Ik ging drie jaar in de leer bij chef-kok Ron Blaauw en daarna aan het werk in Frankrijk. Inmiddels ben ik verantwoordelijk voor drie restaurants en honderd man personeel. Het is belangrijk jezelf continu opnieuw uit te vinden. Zoek kansen en innoveer in moeilijke tijden, in plaats van bij de pakken neer te zitten.”