Dat Hermès veel meer is dan hun iconische sjaals en Birkin-tassen, valt niet te betwisten. Het Franse modehuis prikkelt graag alle zintuigen, en doet dat geregeld met samenwerkingen die de grenzen tussen mode en kunst doen vervagen. Zo ook Hermès’ nieuwste project, genaamd La Fabrique de la Légèreté, dat het publiek uitnodigt voor een reis naar een denkbeeldig universum. Vogue ging naar Parijs om het schouwspel te bewonderen.
‘La Fabrique de la Légèreté’ van Hermès
Voor La Fabrique de la Légèreté, dat ‘de fabriek van de lichtheid’ betekent, slaat Hermès de handen ineen met de Belgische regisseur Jaco Van Dormael en choreografe Michèle Anne De Mey, met medewerking van het dansgezelschap Astragales. Het resultaat is een zevendelige poëtische en cinematografische voorstelling over de zeven veulens van Pegasus, het gevleugelde paard uit de Griekse mythologie. Daarvoor wordt de Grande Halle de La Villette in Parijs omgetoverd tot een gigantische bioscoopzaal slash theater met zeven schermen waarbij elk scherm een deel van het verhaal vertelt.

“Deze creatie illustreert metaforisch de lichtheid die alomtegenwoordig is bij Hermès – in de delicate handen van onze ambachtslieden die met twee naalden tegelijk naaien, in de elegantie van de materialen of in de subtiele nuances van een parfum. Het is een ervaring die de verbeelding prikkelt, gecreëerd door droomkunstenaars”, zegt Pierre-Alexis Dumas, artistiek directeur van Hermès, over het discipline-overstijgende project.
Van minicircus tot zingende Kelly-tassen
Wat opvalt zijn de mini-installaties die voor elk scherm opgesteld staan. Zodra de eerste scène begint, wordt het duidelijk waar die voor dienen: ze zijn het decor van de getoonde films, want als toeschouwer zie je de opnames vlak voor je neus gebeuren. Nadat Van Dormael “action” roept, komen de installaties met sierlijke Hermès-beeldjes en -objecten tot leven. In elke scène zien we een vrolijk sprookje zich voltrekken dat dans, (object)theater, muziek en film combineert.
