dit-zijn-de-beste-looks-op-de-rode-loper-van-het-boekenbal-2025-339275

Voor velen is het een hoogtepunt van de jaarlijkse Boekenweek: het Boekenbal 2025. Afgelopen vrijdagavond was het weer zo’n feest en kwamen honderden bekende schrijvers, uitgevers en genodigden samen om de 90e editie van de Boekenweek te vieren. Hier lees je hoe het was én ontdek je de beste looks op de rode loper van het Boekenbal 2025.

De beste looks bij Boekenbal 2025

Een jubileum voor de Boekenweek, dat dit jaar alweer de 90e editie viert. Het thema ‘Je moerstaal’ werd tot in de puntjes doorgevoerd met optredens, outfits en door de sprekers zelf. Eveline Aendekerk, directeur Stichting CPNB en verantwoordelijk voor het jaarlijkse schrijversfeest, opende het evenement al in haar eigen moerstaal: “Boekenweek. Deze kump in eine tied desse dich kins aafvraoge; Kint dit waal?! Feestelik danse, drinke en praote euver literatuur? Óngerwiel de waereld in brandj sjteit.”

Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.

Dit jaar werd het Boekenweekgeschenk geschreven door Gerwin van der Werd, Paulien Cornelisse schreef Boekenweekessay Héhé, een boek dat direct uitverkocht was in de Nederlandse boekhandels. Tot slot was Sholeh Rezazadeh verantwoordelijk voor het Boekenweekgedicht. Samen gaan zij de komende week op tournee langs boekhandels in onder andere Tilburg, Leeuwarden, Nijmegen, Eindhoven en Utrecht om lezen te promoten.

Het Boekenbal 2025 werd geopend door de 10-jarige Lise, die Oerend Hard zong, uit haar eigen moerstaal. Zangeres Imca Marina zong twee Groningse nummers en Sholeh Rezazadeh sprak haar Boekenweekgedicht uit in haar moerstalen Azerbeidzjaans en Perzisch. Over het thema, zeggen ze bij CPNB: “In een boek kun je op reis gaan, andere werelden ontdekken. Maar in taal kun je juist ook thuiskomen. Als woorden vertrouwd en echt voelen, als personages praten zoals jij: dan is taal je moerstaal. Dat is dan ook het thema van de 90e Boekenweek. Je moerstaal kán de taal zijn van je moeder. Maar dat hoeft niet. Voor veel lezers en auteurs is Nederlands niet hun eerste taal, maar wél hun moerstaal. Plat of kak, straattaal of streektaal, dialect of ABN. Je moerstaal is de taal waarin je spreekt, schrijft, zingt, dicht, vloekt, juicht en liefhebt.”

De beste looks

Behalve het inhoudelijk programma, was ook de rode loper het bekijken waard. Hieronder een selectie van de beste en opvallendste looks van het Boekenbal 2025.

Sholeh Rezazadeh in Junya Watanabe

Sholeh Rezazadeh bij Boekenbbal 2025
©Bas van Hattum
1/12
Native Share

Roos Moggre in Malina

Roos Moggre Boekenbal 2025
©Bas van Hattum
2/12
Native Share

Milouska Meulens

Milouska Meulens bij het Boekenbal 2025
©Bas van Hattum
3/12
Native Share

Saskia Noort in Tjeerd Marie

Raoul de Jong

Raoul de Jong
©Bas van Hattum
4/12
Native Share

Iris de Graaf met Stijn de Vries in 1/OFF

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iris Larissa de Graaf (@irislarisa)

Paulien Cornelisse in Bas Kosters met Chris Bajema

Paulien Cornelisse met Chris Bajema bij Boekenbal 2025
©Bas van Hattum
5/12
Native Share

Doortje Smithuijsen in David Laport 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doortje Smithuijsen (@doortje2000)

Harmen Sibrand van Liemt in Martan

Harmen Sibrand van Liemt
©Bas van Hattum
6/12
Native Share

Ginny Ranu 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ginny Ranu (@ginnyranu)

Ernestine Comvalius en Liesbeth Rasker

Ernestine Comvalius
©Bas van Hattum
7/12
Native Share

Susan Smit in vintage Lucy Wang

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Susan Smit (@susansmitinstagram)

Aaf Brandt Corstius 

Aaf Brandt Corstius
©Bas van Hattum
8/12
Native Share

Connie Palmen

Connie Palmen boekenbal 2025
©Bas van Hattum
9/12
Native Share

Thorn de Vries

Thorn de Vries Boekenbal 2025
©Bas van Hattum
10/12
Native Share

Hanna Bervoets met Inge Frank

Hanna Bervoets en partner Inge Frank
©Bas van Hattum
11/12
Native Share

Leslie Keijzer in KAOÂ

Leslie Keijzer Boekenbal 2025
©Bas van Hattum
12/12
Native Share