Het van origine Spaanse modehuis Balenciaga brengt Hollandse klompen uit, alleen zijn ze gemaakt in Italië en worden ze nu Point Toe Clogs of Technoclogs genoemd. ‘Hollanders zijn hier niet blij mee’, schrijft een modefan op Instagram. We praten je even bij.
Balenciaga brengt oer-Hollandse klompen uit
Balenciaga heeft zich blijkbaar laten inspireren door Hollands erfgoed. De schoenen, die verdacht veel lijken op de klompen die Hollandse aardappelboeren dragen, werden voor het eerst geïntroduceerd tijdens de presentatie van de lente/zomer 2023 The Mud Show-collectie van het modehuis (look 54 en look 64). Ze zijn nu wereldwijd te koop vanaf 1.750 euro.
Dit bericht op Instagram bekijken
Plastic in plaats van hout
De klompen zijn ontworpen met een dikke zool van 90 millimeter waar merknaam Balenciaga aan de onderkant van de zool en binnenkant van de schoen staat. Ook hebben ze een eenvoudige slip-on stijl – net als de klompen die sinds de oudheid worden gedragen door Hollandse boeren. De hedendaagse luxe klompen van Balenciaga zijn niét van hout, maar van thermoplastisch polyurethaan (red. een soort plastic) en gecoat met een glanzende afwerking die het uiterlijk van hout nabootst.
