Coutureweek is van start in Parijs, met op de eerste dag de Dior couture lente/zomer 2024-show in museum Rodin. In totaal volgden 59 modellen elkaar de catwalk op. Waar natuurlijke tinten vaak de hoofdrol speelden, werd deze haute couture-collectie uitgebreid met een paar kleurrijke tonen, van levendig geel tot flamboyant rood, inclusief borduursels en moiré in al zijn vormen. Kortom, heerlijk retro.
Dior couture lente/zomer 2024
Het samenspel van materialen creëert een nieuw silhouet. Maar de La Cigale moiré-jurk, ontworpen door monsieur Dior begin jaren vijftig, blijft het startpunt van de creatieve impuls van deze collectie. We zetten vier hoogtepunten van de show op een rij.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Set design van kunstenaar Isabella Ducrot
Zoals bij de presentatie van elk van haar collecties tot nu toe doet Maria Grazia Chiuri opnieuw een beroep op een inspirerende vrouwelijke kunstenaar. Om het decor voor de Dior haute couture lente/zomer 2024-show te bedenken, gaf de artistiek directeur van het Franse huis carte blanche aan de Italiaanse beeldend kunstenaar en schrijfster Isabella Ducrot. Haar werk, genaamd Big Aura, siert de muren van de kamer met 23 jurken, elk vijf meter hoog. Het kunstwerk weerspiegelt de authenticiteit bij het maken van haute couture-stukken.

Eerbetoon aan Christian Dior
De La Cigale-jurk, ontworpen door Christian Dior in 1952, is de rode draad van deze collectie, waarbij de uitmuntendheid van het vakmanschap centraal blijft staan. De La Cigale-jurk is herkenbaar aan het kenmerkende moiré en kan in eigentijdse variaties worden gegoten. Het materiaal siert de ene keer een rokkostuum, de ander keer een jasje in capestijl en vangt bij elke beweging het licht op.