Kendall Jenner is een veelzijdig gezicht in de modewereld. Naast alle geweldige shows die ze loopt, heeft ze ook weer een nieuwe campagneklus te pakken, en wel voor de nieuwe herfstcollectie van Calvin Klein. Als een ware modische kameleon schakelt ze daarin tussen verschillende stijlen – inclusief opvallend kapsel. Wij stellen haar enkele vragen over de campagne, maar ook over hoe ze zelf haar outfits in de ochtend bepaalt, tegen welke klussen ze ja zegt én wat ze zou willen worden als ze geen model was geweest.
Kendall Jenner voor Calvin Klein
Zoals gezegd is Kendall Jenner het nieuwe gezicht van de altijd spraakmakende Calvin Klein-campagne. Deze is geschoten door sterfotograaf Mert Alas, die ook de eerdere populaire shoot met Jeremy Allen White op zich nam. “Ik werk al jaren met het Calvin Klein-team”, vertelt Jenner. “Het is altijd een geweldige ervaring. Het concept voor deze shoot was zo leuk en het was geweldig om weer met Mert en het Calvin Klein-team te werken; er was een geweldige energie op de set. Elke look was op mijn lijf geschreven en heeft een minimale, elegante uitstraling.”
In de campagne zien we Kendall Jenner in uiteenlopende looks, zowel op het strand geschoten als in de studio. Naast items uit de underwear-collectie zijn er ook total looks, onder meer van de nieuwe Calvin Klein Studio-lijn (dit zijn de meer ‘elevated essentials’ van het merk). Zodoende zien we het model in zowel vrouwelijke, kanten lingerie als in een ‘herenpak’ met stropdas. Jenner heeft op de beelden overigens een ultra-kort kapsel, dat ergens tussen een mini-bob en een pixie cut te omschrijven valt.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Outfits opbouwen
Volgens het merk zelf is de nieuwe herfstcollectie ontworpen om je eigen stijl te ontdekken, van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat. Centraal staan iconische items als de slipdress, een jaren negentig-stijl, minimalistische basics en zowel zachte vormen als krachtige details. Kendall Jenner en Calvin Klein zijn dan ook de perfecte match; de collectie lijkt het model, die zelf ook een veelzijdige stijl heeft die niet te vangen is in één hokje, helemaal op het lijf geschreven. Maar hoe stelt ze zelf haar outfits samen in het dagelijks leven? “Ik begin altijd met een basic”, vertelt ze. “Zoals mijn favoriete jeans of een wit T-shirt. Of ik bouw een outfit rond een opvallend stuk, zoals de double-breasted blazer van Calvin Klein of de Gabardine-broek van wol uit de nieuwe campagne.”
Dat haar stijl goed bij het merk past, moge duidelijk zijn. Tegelijkertijd krijgt Jenner natuurlijk veel verzoeken van labels om model te staan. Hoe bepaalt ze welke merken bij haar passen? Ze vertelt: “Werken met Calvin Klein was voor mij een natuurlijke keuze. Ik hou van de minimale esthetiek en de tijdloze ontwerpen van het merk. Hun campagnes zijn iconisch en herkenbaar en ik voel me vereerd dat ik zo’n sterke band met het merk heb.”