Ook Linda Evangelista was te zien op de trappen van het Met Gala 2024. Dit is het eerste Met Gala voor het supermodel sinds 2015, na haar terugkeer in het openbare leven in september. “Ik kan niet geloven dat ik ga”, vertelde Evangelista aan Vogue. De ‘Super’ sierde het modefeest aan de arm van juwelenontwerpster Ana Khouri en droeg een op maat gemaakte jurk van Khaite.
Linda Evangelista in Khaite tijdens Met Gala 2024
Terwijl andere deelnemers er vaak voor kiezen om buiten de realiteit te treden voor de grote avond van de mode, wilde Evangelista zich vooral zichzelf voelen. Daarom koos ze voor een label dat een steunpilaar in haar kast is. “Ik draag veel Khaite in mijn echte leven.” Evangelista nam contact op met Khaite-ontwerper Catherine Holstein om te vragen of zij haar look wilde ontwerpen. “Ze zei ja en ik was zo enthousiast!”
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Evangelista had maar één verzoek voor de avond: geen zwart. “Het enige wat ik echt wilde doen was mezelf uit het zwart halen”, zegt ze. Samen kwamen ze uit op een gazar van organische zijde die over Evangelista’s lichaam werd gedrapeerd. “Het is dromerig en licht – licht als een wolk. Ik voel me er zo comfortabel in en ik ben echt, echt, echt gelukkig.”
Catherine Holstein over de jurk
“Omdat Linda een legendarisch icoon is, wilden we niets liever dan haar gezicht omlijsten en dat concept zo simpel mogelijk houden”, vertelt ontwerper Catherine Holstein aan Vogue. “De stof drapeerde letterlijk om haar hele lichaam tot aan haar sleutelbeen om Ana’s prachtige juwelen te benadrukken. Werken met hen beiden was een absolute droom die uitkwam.”
Sieraden van Ana Khouri
Het model, dat op de middelbare school edelsteenkunde studeerde, vond het geweldig om samen te werken met Khouri, die voor de gelegenheid kroonluchteroorbellen van toermalijn maakte van twee verschillende tinten groene stenen. “Het voelt heel natuurlijk voor mij om naar de natuur te kijken voor mijn ontwerpen”, zegt Khouri. “Daarom voelde het thema van dit jaar perfect. De groene toermalijn oorbellen die ik heb gemaakt hebben de mooiste edelstenen die de natuur en de tijd die voor ons ligt vastleggen.”