Toen ik Parijs uitreed in januari van dit jaar, kwamen de anderen – Vogue’s fashion director Linda Gümüs Gerritsen en modejournalist Stijn de Vries – aan op Gare du Nord. De coutureweek maakte plaats voor de mannenmodeweek. Ik verlaat Parijs altijd met een weemoedig gevoel, het is voor mij de modestad waar ik het liefst ben. Maar nu was dat nóg sterker, omdat ik vorig seizoen voelde dat je bij de mannenshows en alles daaromheen moest zijn. Daar gebeurde iets.
Mannenmodeweek
De mannenmodeweek was voorheen misschien altijd het ondergeschoven kindje, maar nu niet meer. Inmiddels showt elk vooraanstaand modehuis tijdens de modeweek, zijn de shows spectaculair maar intiem, explodeert de creativiteit van ontwerpers en zijn de afterparty’s epic. Het publiek is een tikje minder hautain, inclusiever, gemêleerder en cooler. Het is verfrissend, iets waar we al langer naar op zoek zijn in de modewereld.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Toch bediscussieert men of het niet te veel is, al die modeweken en dan óók nog een mannenweek, en of dat niet samen kan. Ik zeg: houd het gescheiden. Want anders verliezen de shows de intimiteit en creativiteit die nou juist zo fijn zijn. Nee, ik heb liever de mannenshows apart, hoewel de scheidslijn tussen mannenmode en vrouwenmode steeds meer vervaagt. Daar kan ik me dan wel weer in vinden.
Vogue Man Special
Vanaf de redactie volgde ik de shows, prachtig en met dito ontwerpen. Zoals die van Loewe, zo subtiel, zo feminine en masculine tegelijkertijd. Of de show van Dior, die acteurs Robert Pattinson en Gwendoline Christie had gevraagd The Waste Land, een prachtig gedicht, te reciteren terwijl de modellen voorbijkwamen in beeldschone mantels en kundig breiwerk.
Ik appte Stijn in het midden van de week, om te vragen hoe het in de Franse hoofdstad ging, en hoopte stiekem dat het er niet zo geweldig was als het eruitzag op de foto’s. “Insane!“, antwoordde hij. Ook Linda kwam vol inspiratie terug. Een take-out noteerde ik duidelijk in mijn agenda: de volgende fashion week naar de mannenshows! Ik moest me ondertussen zoet houden met het trendverslag van Stijn, te vinden in de allereerste Vogue Man Special. Want een ding was zeker na de reis van Linda en Stijn: die special moest er komen. En snel een beetje.