Als hij in Nederland is, gaat Parker van Noord (27) vaak naar zijn ouderlijk huis om daar op de vloer te gaan liggen. “Er is een enorme energie in dat huis”, zegt hij. “Een energie van vroeger.” “Het is een plek met veel herinneringen”, vult zijn zus Bess van Noord (25) aan. Parker: “En er is vloerverwarming.”
In gesprek met Parker en Bess van Noord
Die ‘energie van vroeger’ staat voor het begin van het leven van Parker en Bess: voor hun jeugd, de tijd waarin ze opgroeiden in een soort autonoom universum dat hun ouders creëerden in Engewormer – het polderdorp waar hun vader Andre van Noord en moeder Marisca Voskamp vanuit Amsterdam naartoe verhuisden toen Parker zeven was en Bess vijf. “We waren totale alto’s daar”, zegt Parker. Bess: “Zo’n excentriek gezin uit de stad dat dan in een boerendorp gaat wonen.” Zolang ze zich kunnen herinneren hebben ze zich een beetje moeten aanpassen, zegt Bess. “Moeten zoeken altijd naar verhoudingen.” Of ja, vult Parker weer aan, “dat gevoel heb je dan natuurlijk als kind. Of dat waar is, weet je misschien niet echt.”
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Beroemde vader
In het geval van Parker en Bess van Noord kun je vermoedelijk wel objectief vaststellen dat dat gevoel klopt. Hun vader was Andre van Noord, een van de eerste wereldberoemde mannelijke fotomodellen. “Mensen zijn daar toch door geïntrigeerd”, zegt Parker. “En ze hebben bepaalde verwachtingen.” Engewormer is niet “de meest modebewuste plek”, zegt hij, “je hebt daar helemaal geen billboards.”
Toch kregen Parker en Bess als jonge kinderen al via hun omgeving door dat hun vader een beroemdheid was. Parker: “Dan was een juf van school naar New York geweest en was ze daar ineens mijn vader tegengekomen op een enorm beeld op Times Square.” Bess: “Ging ze foto’s laten zien aan de hele klas, zo gênant voelde dat.” Maar als ze als gezin in Amsterdam waren en papa’s foto ergens tegenkwamen, dan voelden ze zich toch ook wel trots. “Zeker op die leeftijd denk je: wauw, dit is echt cool”, zegt Parker. Thuis sprak hun vader eigenlijk niet over zijn werk. “Hij was daar heel gesloten over”, zegt Bess. “Als hij voor werk weg was geweest, vertelde hij thuis niet over die trip. Hij liet geen foto’s zien, of zo.”