Bezittingen uit de nalatenschap van de overleden Duitse modeontwerper Karl Lagerfeld gaan vanaf deze week onder de digitale hamer tijdens een veiling in Keulen. De spullen worden tot en met 6 mei online geveild bij Sotheby’s en jij kunt meebieden.
Veiling privébezittingen Karl Lagerfeld
De online veiling – KARL, Karl Lagerfeld’s Estate part III – bestaat uit maar liefst 249 items en de verwachte prijzen lopen uiteen van vijftig euro (het goedkoopste item) tot 80.000 euro (het duurste stuk).
Items waar je op kunt bieden zijn onder andere een teddybeer, een portret van Lagerfeld met zijn kat Choupette, zonnebrillen, colberts, schoenen en meubels. “De veiling in Keulen vertelt het persoonlijke verhaal van de couturier”, schrijft Sotheby’s op zijn website.
Hoofddesigner Chanel
Karl Lagerfeld was een onverzadigbare verzamelaar en stond zijn hele leven bekend om zijn gedurfde en kleurrijke smaak. Hij werkte als ontwerper bij de grootste modehuizen. Voordat hij in 1983 hoofddesigner werd bij Chanel, werkte hij onder meer voor Balmain, Valentino en Chloé.
Eerder werden al items van Lagerfeld geveild in Monaco en Parijs. Die veilingen brachten samen 18,2 miljoen euro op. Vier keer zoveel als vooraf geschat werd. De meeste objecten komen uit Lagerfelds laatste woning, een 18e-eeuwse villa in Louveciennes bij Versailles in Frankrijk.
Lagerfeld overleed in 2019 op 85-jarige leeftijd. Al sinds die tijd gaan er geruchten dat hij het grootste deel van zijn fortuin heeft nagelaten aan Choupette.