Gent kent een rijk culinair landschap. De Belgische stad trekt steeds meer gastronomisch toptalent aan, dus voor een echte fijnproever is de smaakvolle stad the place to be. Van een ruwe rock-’n-rollkeuken tot een met Michelinster bekroond restaurant, dit zijn Vogue’s favoriete restaurants in Gent waar je aan tafel wil.
Restaurants in Gent
Restaurant Publiek
Geweldige smaken en onverwachte combinaties: restaurant Publiek is een hotspot in Gent waar je een culinair hoogtepunt wil beleven. Amper negen maanden na de opening haalde chef Olly Ceulenaere al een Michelinster binnen. Op het menu? Wisselende gerechten met de nadruk op lokale en minder bekende ingrediënten.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
Leuk weetje: 75 procent van de tafels is op voorhand te reserveren, dus je hoeft niet per se weken op een wachtlijst te staan. De overige tafels zijn namelijk op de dag zelf te krijgen. Reserveer een tafel met uitzicht op de keuken waar alles voor je neus wordt klaargemaakt. Bon Appétit!
Restaurant Publiek, Ham 39, Gent
Dit bericht op Instagram bekijken
Bar Bask
Ruw en rock-’n-roll, zo omschrijft chef Sam D’Huyvetter zelf de keuken van Bar Bask. De nadruk ligt op de pure smaken van de grill, en ja dat grillen nemen ze naar eigen zeggen bloedserieus. Vis, vlees en schaaldieren worden gegrild op de asador, de heilige graal van het Baskische restaurant. Op het menu? Grillgerechten en seafood met een Baskische twist. Wat dacht je bijvoorbeeld van een tarbot of een sappig stuk txistorra? Ook vleesliefhebbers worden op hun wenken bediend. De filosofie van Bar Bask: We make fire, we make the rules.
Bar Bask, Edward Pynaertkaai 115, Gent
Dit bericht op Instagram bekijken
Restaurant Vrijmoed
Een tweesterrenrestaurant met een creatieve hedendaagse keuken: restaurant Vrijmoed. De keuken staat onder leiding van Michaël Vrijmoed, een ronkende naam in de gastronomie. De chef houdt van creatieve gerechten met een eigen signatuur. Restaurant Vrijmoed wordt het op één na beste groentenrestaurant ter wereld genoemd door culinaire journalisten.
“Het is fascinerend om uit te zoeken hoe ver je met groenten kan gaan. Door zo intens met groenten bezig te zijn, ben ik enorm geëvolueerd in mijn zoektocht naar pure smaken. En daar gaat het ‘m uiteindelijk om. Ik leg nooit iets op een bord alleen maar om het gerecht mooier te maken. Alles moet een reden hebben”, aldus de chef in een gesprek met Mastercooks.