Brussel is niet alleen de hoofdstad van Europa, maar misschien ook wel een van de leukste Europese steden op het gebied van kunst en cultuur. Met tal van interessante musea en bijzondere bezienswaardigheden is het hoog tijd om deze vaak overgeslagen Belgische stad aan je reisplanning toe te voegen. Hier vind je tips voor mooie hotels in Brussel.
Fijne hotels in Brussel
Tijdens een bezoek aan Brussel kun je eindeloos wandelen door de sfeervolle Belgische straten. Natuurlijk mag een bezoek aan het Atomium niet ontbreken — het iconische bouwwerk met bolvormige structuren dat in 1958 werd gebouwd voor de Wereldtentoonstelling. Een perfecte plek voor een foto om te laten zien dat je in Brussel bent. Maar nóg interessanter zijn de musea van de stad. Bezoek bijvoorbeeld Bozar, een kunstcentrum met maandelijks wisselende exposities, of ontdek de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten, het Belgische antwoord op het Rijksmuseum, waar je meesterwerken van Bosch, Bruegel en Rubens kunt bewonderen.
Elke week onze beste artikelen in je inbox? Schrijf je hier in voor de Vogue-nieuwsbrief.
In de buurt vind je ook het wereldberoemde Magrittemuseum, gewijd aan de surrealistische kunstenaar René Magritte. Je weet wel, die van de bolhoed en de appel. Kijk vooral omhoog, want op het gebouw van het museum prijkt een enorme groene appel als knipoog naar zijn werk. Brussel heeft dus veel meer te bieden dan je misschien denkt — en met deze hoteltips maak je je stedentrip helemaal compleet!
Adressen in Brussel:
- Hotel Amigo, Vruntstraat 1, Brussel
- Cardo, Bolwerklaan 14, Brussel
- The Hoxton,Victoria Reginaplantsoen 1, Brussel
- Warwick Brussels, Duquesnoystraat 5, Brussel
- Hotel Le Plaza, Adolphe Maxlaan 118/126, Brussel
- Fleur de Ville, Wolvengracht 46, Brussel
Van het hotel waar Édith Piaf een nacht verbleef tot het lievelingshotel van ontwerper Diane von Fürstenberg: dit zijn onze favoriete hotels in Brussel.