De Zwitserse Alpen – Lucy van den Boogaard, videostagiaire
“Deze zomer wil ik met mijn vriend op autovakantie, maar de vraag is nog steeds: waar gaan we heen? We overwegen om met onze Fiat Panda richting Zwitserland te rijden en hebben een paar mooie plekjes op het oog waar we hopen tot rust te komen — gezellig in ons tentje, tussen de schapen. Bovenaan mijn lijstje staat Lauterbrunnen, een sprookjesachtige vallei met talloze watervallen, frisse lucht, kristalhelder water en de schattigste Zwitserse huisjes. De vallei lijkt bijna rechtstreeks uit Frozen te komen, en het idee om daar even helemaal te ontsnappen, spreekt me enorm aan.
Een andere plek die mijn aandacht trok, is Sisikon. Op sommige foto’s oogt het bijna tropisch, maar dan met een Zwitsers tintje. Het dorp ligt aan prachtig blauw water en biedt meerdere uitzichten op imposante bergen. Hoe dan ook, ik zie mezelf deze zomer al zitten in die adembenemende vallei—met mijn vriend onder een sterrenhemel, hopelijk een lekker flesje wijn erbij… en wie weet zelfs een schaap.”
Brazilië – Alexandra van der Hoeven, online redactiestagiaire
“Hoewel ik in maart al naar Fortaleza ga, is deze stad in het noordoosten van Brazilië ook een perfecte zomerbestemming (mits je van tropische temperaturen houdt). Als hoofdstad van de deelstaat Ceará mag Fortaleza zich een echte kuststad noemen. De stad staat bekend om haar witte stranden, het azuurblauwe water en het bruisende nachtleven.
Tegenwoordig is Fortaleza een populaire toeristische bestemming, met een klimaat dat het hele jaar door zomers aanvoelt. Niet voor niets wordt de stad ook wel ‘de stad van het licht’ genoemd. Je kunt hier eindeloos leuke marktjes bezoeken, waar je lokale lekkernijen zoals brigadeiro’s en een verfrissende açai-bowl kunt proeven (en geloof me, dat is echt lekker). Na een dag cultuur snuiven kun je lekker uitrusten op het strand met een caipirinha in de hand. Que delícia!”
Roadtrip door Oost-Europa – Roel Janssen, online (eind)redacteur
“Zon, zee en strand zijn niet aan mij besteed. Ik vind het vaak te heet, heb het idee dat er van alles in die zee op me af kan komen, en het strand… tja, zanderig. Geef mij maar een vakantiebestemming met meer cultuur. Zo is het plan om deze zomer met de trein naar Finland te gaan. En dan hoor ik je al vragen: hoezo helemaal met de trein naar het uiterste puntje van Europa? Dat is mega ver! Klopt. Maar onderweg wil ik naar Berlijn, het oerbos in Polen bezoeken en de hoofdsteden van Litouwen, Letland en Estland verkennen. Om vervolgens te eindigen in sunny Helsinki. Misschien niet de typische zomerbestemming waar de meesten van dromen, maar mij lijkt het een fantastisch avontuur.”